NAUSIKA LOGO full
Nausika Education Foundation powstała w kwietniu 2018 r. Naszym celem jest projektowanie i upowszechnianie innowacyjnych metod edukacyjnych, narzędziami: gry planszowe, larpy edukacyjne, karty storytellingowe, treningi umiejętności miękkich, gry argumentacyjne, scenariusze gier fabularnych, improwizacje teatralne i inscenizowane opowieści.

czytaj dalej

LARP u Maringów

Papua - Nowa Gwinea. Czasy kolonialne. Świat rdzennych mieszkańców wyspy zmienia się i ewoluuje. Biali osadnicy zbudowali grodzone miasto na wybrzeżu i rozpoczęli eksplorację niezmierzonej dżungli.

Przygody intelektualne w Kolistym Świecie Maringów.

Papua – Nowa Gwinea. Do brzegów wyspy przybywa pierwszy statek zza morza. Koloniści budują osadę u ujścia jednej z rzek. Na wyspie pojawiają się nieznane wcześniej postaci i wydarzenia. Rozpoczyna się powolny acz nieuchronny proces, nazwany później globalizacją.

Let's read

Fundacja z wielką radością objęła swoim patronatem projekt sześciu licealistek, który ma na celu popularyzowanie czytania wśród dzieci oraz młodzieży, które staje się coraz bardziej obcym hobby w dobie telefonów komórkowych i tabletów...

EduLARPs

W 2019 rok przygotowujemy 6 LARPów edukacyjnych. Scenariusze, karty postaci, stroje, namioty, siekiery, sznury i łopaty - to wszystko przed nami.

Youth in Action

Projekt aktywizacyjny dla młodych Krakowian, który zrealizowaliśmy na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa pod koniec 2018 r.

Galicja'88

Wielkoformatowa planszowo-teatralna symulacja społeczna - startujemy z nowym projektem!

Dajakowie_trans_small

The Dayaks - a book by Patrycja Gas

Efekt dwuletnich badań antropologicznych w Indonezji. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2017

800px-Waterhouse_decameron

Storytelling Unplugged

Storytelling Unplugged to cykliczne wydarzenia otwarte, organizowane przez Fundację Edukacyjną Nausika w celu budowania społeczności słowa mówionego. Serdecznie zapraszamy na wymianę historii, mitów, legend, żartów, wspomnień oraz na lekcję uważnego słuchania siebie nawzajem.

en_GBEnglish
pl_PLPolish en_GBEnglish