Zapraszamy do współpracy przy projektowaniu, testowaniu i wydawaniu edukacyjnych gier planszowych oraz rekonstrukcji gier historycznych.

Kolisty Świat Maringów – autorska gra planszowa Zbigniewa Janczukowicza, oparta na badaniach antropologicznych przeprowadzonych w latach 60 przez R. Rappaporta na terenie Nowej Gwinei; gracze wcielają się w plemiona żyjące na wyspie w czasie kolonizacji, stawiające czoła nieuchronnej globalizacji. Osią gry jest mechanizm konkurencyjnej, lecz nie ekspansywnej ekonomii, opartej na modelach gospodarki plemiennej.

Koło Kultury – eksperymentalna gra open-sourcowa, złożona z 3 koncentrycznych sfer obracających się wokół siebie co turę; gra uruchamia wyobraźnię przestrzenną oraz wprowadza graczy w świat pytań mitologicznych.

Hnefatafl – rekonstruowana gra planszowa, w którą grano we wielu państwach europejskich we wczesnym średniowieczu; pozornie proste ruchy figur odsłaniają bardzo wymagające kombinacje taktyczne – pokazując, że nasi przodkowie wcale nie byli tacy „ciemni”, jak mówi się w szkole.