Zaproszenie

W pierwszych miesiącach 2019 roku czeka nas 10 spotkań edukacyjnych z Maringami w różnych miejscach Krakowie. Część już za nami, część już niebawem.

Spotkania odbędą się ramach projektu „Kolisty Świat Maringów – ekologiczna gra planszowa”, realizowanego ze środków Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Celem projektu jest stworzenie nowej usługi edukacyjnej opartej na innowacyjnej grze planszowej oraz wydanie kilku promocyjnych egzemplarzy gry i umieszczenie ich w strategicznych miejscach na terenie Krakowa.

Innymi słowami: jest jeszcze okazja na małą antropologiczną wycieczkę na Nową Gwineę. Możecie zagrać lub poznać niecodzienną historię powstania gry oraz dowiedzieć się co nieco o specyficznych obyczajach Maringów. Chętnych prosimy o kontakt, jesteśmy do Waszej dyspozycji do ok. 22 marca.

Historia spotkań

29.I.2019 Ambasada Krakowian

Pierwsza oficjalna rozgrywka i jeden z ostatnich testów. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy grę w nowej szacie graficznej.

13.II.2019 Europe4Youth

Odbyły się pełne testy na dwóch planszach, w towarzystwie 8 edukatorów i znawców gier planszowych. Wynikiem - ostatecznie poprawki, które jeszcze bardziej wzbogaciły grę w kilku szczegółach co do mechaniki.

11.III.2019 Wszystkie Światy Planszówek

Dwa egzemplarze gry zostaną zaprezentowane w kawiarni Cudowne Lata w trakcie jednego z regularnych spotkań grupy "Wszystkie Światy Planszówek", która zajmuje się m.in. projektowaniem i testowaniem edukacyjnych gier planszowych.

08.IV.2019 Regionalny Punkt Eurodesk, Kraków

Ostateczna wersja gry została przetestowana przed grupą edukatorów, z którymi nawiązaliśmy dalszą współpracę.

4.II.2019 Szpital Babińskiego

W odpowiedzi na specjalne zaproszenie zorganizowaliśmy rozgrywkę na jednym z oddziałów Szpitala Klinicznym im. dr Babińskiego w Krakowie. Efekty były niespodziewane - rozmawialiśmy o modelach zrównoważonego rozwoju w kontekście równowagi psychicznej. Gracze byli zachwyceni. Niestety, nie uzyskaliśmy pozwolenia na zrobienie zdjęć osób obecnych wewnątrz budynku.

7.III.2019 IVLO w Krakowie

Opowiemy o Kolistym Świecie Maringów i innych narzędziach dydaktycznych stosowanych przez Fundację.

20.III.2019 XXLO w Krakowie

Pełna prezentacja gry dla całej klasy. Aspekt edukacyjny: dyskusja na temat modeli zrównoważonego wykorzystywania zasobów naturalnych.

9.II.2019 SIETAR - Warszawa

To spotkanie odbyło się 20 w ramach spotkania Grupy Trenerskiej SIETAR Polska w Warszawie, koordynowanego przez Patrycję Paulę Gas. Gra została zaprezentowana w środowisku profesjonalnych trenerów którzy wysoko ocenili jej potencjał dydaktyczny.

10.III.2019 Uniwersytet Ekonomiczny

W ramach konferencji o grach "Gralicja" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się wykład w całości poświęcony grze "Kolisty Świat Maringów. Po wykładzie przejdziemy do prezentacji gry.

27.III.2019 Berlin - Abenteuerzentrum im Grunewald

Prezentacja gry planszowej oraz fabularnej na seminarium edukacyjnym. Gra została potraktowana jako wzorcowy przykład narzędzia edukacji nieformalnej.

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish