2020.11.29 Komunikacja sprzyjająca Kreatywności
Temat kreatywności to istny worek bez dna. Nie sposób dokopać się w nim do wszystkiego, co o niej powiedziano. Z drugiej strony z takiego worka wypaść może niespodziewanie rzecz, która akurat się przyda.
Podczas webinaru wysypiemy z worka kwestie związane z komunikacją sprzyjającą kreatywności. Dowiecie się, jakie sposoby i nawyki komunikowania się w grupie wspierają generowanie i realizowanie kreatywnych pomysłów. Porozmawiamy też o tym, co stymuluje i blokuje nasze twórcze myślenie i działanie.
Każda zainteresowana osoba otrzyma opis ćwiczeń do wykorzystania ze swoją grupą oraz mapę myśli dotyczącą kreatywności, zawierającą główne wątki podjęte podczas webinaru.
PYTANIA
Jak konstruktywnie stosować krytykę?
W czym może pomóc wyłączenie wewnętrznego krytyka?
Jak pozbywać się schematycznych rozwiązań problemów?
Na czym polega twórcza kradzież?
Co stymuluje i blokuje nasze twórcze pomysły w grupie?
Czy kreatywnego myślenia można się nauczyć?POTRZEBNE
Otwarta głowa (ale pomożemy też, jeśli będzie tylko lekko uchylona)
Gotowość do dzielenia się pomysłami na chacie
Ulubiony napój lub przekąska wprawiające w odprężający nastrój
PROWADZENIE Aleksandra Białek
Jestem psychologiem na co dzień współpracującym z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami i nauczycielami
Swoją wiedzę dotyczącą psychologii kreatywności i twórczego myślenia rozwijałam podczas ścieżki specjalizacyjnej na studiach
Praktyczne doświadczenia zdobywałam w trakcie współpracy z Ośrodkiem Twórczej edukacji „Kangur” w Krakowie, przedszkolem rozwijającym twórcze myślenie oraz na różnego rodzaju warsztatach i projektach
Wciąż ciekawi mnie jak tworzyć miejsce pracy, które wspiera twórczą postawę do rozwiązywania problemów i buduje przyjazny klimat dla nowych pomysłów, dlatego nieustannie zastanawiam się, co z czego wynika i co można by zmienić, żeby było lepiej
Pomysł na kreatywne warsztaty dla dorosłych zrodził się podczas współpracy w teatrze studenckim. Zmaterializował się w formie „Twórczych zabaw dla dorosłych” – regularnych otwartych kawiarnianych spotkań skupionych na trenowanie kreatywności uczestników. Inicjatywa nastawiona była na rozwijanie twórczego myślenia i współpracy, integrację i przede wszystkim dobrą zabawę.



0 Komentarzy