Ogród Społeczny Salwator

Latem 2019 dołączyliśmy do wspaniałej inicjatywy na Starym Salwatorze, nieopodal Kopca Kościuszki. Razem z grupą miejskich ogrodników tworzymy tam zaciszne miejsce permakulturowe. Cele: zdrowa praca z ziemią, odrobina ruchu, sadzenie i zbieranie owoców, warzyw, ziół, odpoczynek, hamakowanie, czytanie książek, spotkania edukacyjne i artystyczne.

Aktualne informacje, kontakt i dojazd znajdziesz na Funpagu.

Działka nr. 126102_9.0013.133, należąca do Gminy Kraków, została udostępniona przez Zarząd Zieleni Miejskiej grupie nieformalnej aktywistów i ogrodników. Inicjatywa ma charakter apolityczny i nie jest związana z żadną religią ani grupą wyzwaniową.

Nie stosujemy tu szczegółowego regulaminu, a wręcz przeciwnie - zasady współbycia wypracowują się same, bez pisma, w miarę rozwoju tej przestrzeni. Wejście do Ogrodu jest otwarte, nie zamierzamy grodzić się bramą. Gościu, jeśli zajdziesz w to miejsce, odpocznij sobie i skorzystaj z jego piękna. Jeśli zobaczysz rośliny potrzebujące wody - podlej je wodą ze zbiornika. Jeśli coś spadło lub potrzebuje pomocy - pomóż lub podnieś. Uszanuj to miejsce jak swoje własne.

Nausika zajmuje się finansowaniem bierzącej działalności Ogrodu oraz drobnych inwestycji budowlanych na jego terenie. Udało się pozyskać środki z Unii ejskiej, a dokładniej z Europejskiego Korpusu Solidatności - PROJEKT SALWATOR REGENERACJA - oraz z Miasta Krakowa - w ramach tzw. Inicjatywy Lokalnej, realizowanej przez UMK Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia.

Ściana Marzeń powstała w styczniu 2020
Plan Działki z 2019r. (do aktualizacji)
pl_PLPolish