2020.10.19 AEH Warsztaty fotografii z Jupiterią

Published by Zbigniew Janczukowicz on

🎯 Warsztaty mają na celu zabawę wyobraźnią, oniryzmem, absurdem.
📷 Będziemy uczyć się, jak za pomocą fotografii ukazać relację, która może się wytworzyć pomiędzy człowiekiem a przestrzenią, w jakiej się znajduje,
👁 Przyjrzymy się rzeczywistości, odkładając na bok użytkowy aspekt przestrzeni, a bardziej skupiając się na skojarzeniach i emocjach, jakie budzi w nas dane miejsce, oraz na tym, jakie ma ono charakter, nastrój, klimat.
🕺Będziemy starać się zrozumieć jak fotografować innego człowieka w kontekście przestrzeni naokoło. W jaki sposób i na co warto zwracać uwagę tworząc portret, jednocześnie wyzwalając wyobraźnię i swobodne skojarzenia.
🎯 Warsztaty mają na celu odłączenie się od utartych przyzwyczajeń i pespektyw
🎆 Będziemy uczyć się jak przyglądać się i obserwować rzeczywistość pod kątem łapania kadrów, świateł, kolorów, wzorów. Jak ożywiać miejsce za pomocą człowieka i jego interakcji z nimi.
💖 Nauczymy się, jak tworzyć kompozycję, kadry, jak wykorzystywać zastane światło, w jaki sposób przyglądać się innemu człowiekowi w kontekście miejsca w którym się znajduje. Jak za pomocą fotografii wizualizować nasze emocje i skojarzenia.W tym celu odwiedzimy i zbadamy trzy, bardzo różniące się od siebie przestrzenie miejskie. Towarzyszyć nam będzie jedna modelka, którą sfotografujemy w każdym z napotkanych miejsc, będziemy też fotografować siebie nawzajem..
Będziemy poruszać się w obrębie starego Podgórza i Zabłocia. Warsztaty potrwają 2 godziny. Spotykamy się przed Mocakiem na ul. Lipowej 4. Limit miejsc – 10 osób, zapisy u prowadzącej – FB: Elżbieta Suchecka, Jupiteria Fotografia https://www.facebook.com/elzbietajupiteria📷📱Niech każdy uczestnik zabierze swój aparat ( jeśli nie masz aparatu, zabierz telefon:)NA JAKICH ZASADACH
✔Uczestnictwo w spotkaniach jest nieodpłatne. Wszystkich gości zapraszamy do przyłączenia się do inicjatywy, w tym do zorganizowania własnych zajęć w ramach kolejnych spotkań.KTO TO ORGANIZUJE
✔grupa młodych przyjaciół Ambasady Krakowian, zainteresowanych różnymi formami edukacji alternatywnej, chętnych do wspólnego podejmowania twórczych wyzwań w celu rozwijania umiejętności społecznych i intelektualnych w ramach projektu solidarnościowego „AlterEdu Hub – solidarna edukacja”, realizowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.Spacer i warsztaty fotograficzne poprowadzi:Elżbieta Suchecka/Jupiteria – spacerując po Krakowskich światach, spaceruje też w głowach krakowskich mieszkańców – napotkanych ludzi, innych artystów i przyjaciół. Nawiązując dialogi w słowach i obrazach opowiada i przekazuje dalej siebie, jednocześnie zbliżając się i wydobywając z innych ludzkich istnień ich własne, zagmatwane esencje. Zachęca do przyglądania się, podróży, tańczenia – z przestrzenią, światłem, obiektywem, emocjami, nią samą i samym sobą. Balansowanie na granicy między tym co rzeczywiste a tym co wyobrażone bywa senne i łagodne, bywa też mocne, intensywne, pełne cieni i niewiadomych. W jej pracach obecne są intensywne kolory i kontrasty, uwidoczniające to, co przeobraża ją samą i to jak widzi życie tworzące Kraków, którego barwy i drgające istnienia ludzkie przyciągnęły do siebie najbardziej. Serdecznie zapraszamy!!

https://www.facebook.com/events/1714979462004801

Grupa amatorów fotografii dzielnie sobie poradziła i nawet w maseczkach cudne zdjęcia porobiła 😀


0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish