Nasze działania

Działamy na wielu polach, zajmujemy się wieloma pomysłami, nie tylko projektami grantowymi. Tworzymy gry planszowe i larpowe, opowiadamy mity i historie, rekonstruujemy minione epoki, przewidujemy nadchodzące, studiujemy zagadnienia antropologiczne, animujemy kluby dyskusyjne, organizujemy spacery przyrodnicze, udzielamy się w samorządowym życiu Krakowa, wspieramy oddolne inicjatywy obywatelskie i młode organizacje pozarządowe.

Czaturanga - starożytne szachy indyjskie

Czaturanga - starożytne szachy indyjskie

Rekonstrukcja starożytnej gry indyjskiej stanowiącej protoplastę szachów. Projektujemy i wykonujemy oryginalny zestaw figur orientalnych pasujących do standardowej szachownicy europejskiej. Studiujemy i rekonstruujemy brakujące zasady gry metodą testowania możliwych wariantów.

Nadchodzące wydarzenia - wiosna 2020.

Czytaj więcej...

http://nausika.eu/osoby/
Kuba Mularczyk

Galicja - wielkoformatowa gra wielokulturowa

Galicja - wielkoformatowa gra wielokulturowa

Galicja to projekt nowej gry edukacyjnej, łączącej elementy wielkoformatowej gry planszowej z improwizacją teatralną. Gra stanowi symulację społeczną kontaktów pomiędzy zróżnicowanymi grupami kulturowymi oraz mniejszościami etnicznymi u schyłku XIX wieku na terenie współczesnej Małopolski.

Innowacyjność gry polega na stworzeniu niezależnej mechaniki dla każdej z 8 grup kulturowych i mniejszości etnicznych. Cel edukacyjny gry nie jest więc ekonomiczny, lecz kulturowy – gra ma krzewić zrozumienie dla różnorodności poprzez doświadczenie zróżnicowanych modeli kulturowych wpisanych w zasady gry. Definicje wygranej i przegranej, sposób upływu czasu, zasady komunikacji z innymi grupami, potrzeby odnośnie zasobów i technologii – to wszystko będzie inne dla każdej z grup, co pozwoli graczom na spojrzenie na świat oczami innych grup i mniejszości etnicznych.

Zróżnicowanie kulturowe jest więc nie tylko treścią, ale także formą gry. Cofnięcie realiów gry do przeszłości – Galicja, schyłek XIX wieku – spowodowane jest poszukiwaniem uproszczonego modelu dla opisania współczesnej Małopolski za pomocą narzędzia jakim jest mechanika gry.

Nadchodzące wydarzenia - lato 2020.

Czytaj więcej...

http://nausika.eu/osoby/
Patrycja Paula Gas
en_GBEnglish