table-top RPG

Gry RPG to nasza dawna fascynacja, do której zamierzamy niebawem powrócić. Z punktu widzenia animatora zajęć edukacji poza-formalnej, zalety odgrywania ról są nie do przecenienia: ćwiczenie wyobraźni i pamięci, myślenie perspektywiczne i empatia, emisja głosu, negocjacja, argumentacja, współpraca, asertywność, wielowątkowa aksjologia, przyjmowanie zróżnicowanych perspektyw.

Czym jest RPG?

Komu spodoba się taka zabawa?

Czego potrzeba żeby zacząć?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w publikacji, którą stworzył nasz stażysta Dawid Karcz. Znajdziecie tam 2 gotowe do gry 1-dniowe scenariusze, a także wstęp dla początkujących. Założeniem publikacji jest przedstawienia tego typu gier jako narzędzia edukacyjnego, z których skorzystać może nie tylko fan gier fantasy, lecz także nauczyciel/ka szkolny, np. podczas sesji zdalnych z uczniami.

Publikacja powstała w ramach stażu, który Dawid odbył u nas z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w ramach programu POWER. Dziękujemy za twórczą pracę i nie ukrywamy nadziei na dalszą współpracę przy kolejnych inicjatywach designerskich!

Pełny plik do druku lub przeglądania.

W tym formacie znajdziecie wszystkie grafiki do wydrukowania, będzie też łatwiej nawigować przez telefon.

autor publikacji:

Dawid Karcz

Dawid Karcz

e-mail

en_GBEnglish