ENGLISH VERSION

© Nausika Educational Foundation 2023

Add some English text…

WERSJA POLSKA

© Fundacja Edukacyjna Nausika 2023

FORTITUDE # LARP FOR CLIMATE

Fortitude to gra fabularna, w której gracze wcielają się w postaci dyplomatów i aktywistów na fikcyjnym szczycie klimatycznym w 2050 roku. Lokalne interesy różnych państw splatają się z globalnym wyzwaniem katastrofy klimatycznej, a proces skierowania międzynarodowych funduszy na ochronę planety jak zawsze wisi na włosku.

Gra stworzona została przez Fundację Edukacyjną Nausika oraz aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w 2021 roku, od tego czasu poprowadziliśmy ją kilkadziesiąt razy w szkołach oraz kilkakrotnie na międzynarodowych wydarzeniach, takich jak Knutepunkt 2022 (Linkoping, Szwecja), International Tool Fair XV (Vila Nova de Gaia, Portugalia), Portal 9 Larp Convention (Ateny, Grecja), czy Kraków Green Film Festival w sierpniu 2022.

Gra Fortitude stanowi zapowiedź międzynarodowego projektu Larp For Climate, w ramach którego w pierwszej połowie 2023 roku powstaną 4 nowe scenariusze gier fabularnych o zmianach klimatu, przetłumaczone na język polski, gotowe do prowadzenia w szkołach oraz innych instytucjach edukacyjnych. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+.

W 2022 roku została rozegrana kilkunastokrotnie w Krakowie na zamówienie Urzędu Miasta oraz we współpracy z Krakowskimi Dordcami ds.Klimatu. W roku 2023 przewidujemy większą ilość rozgrywek, a także szkolenia dla nauczycielu z prowadzenia gier fabularnych i innych narzędzi edukacji poza-formalnej.

Jesteśmy otwarci na systemowe wprowadzenie gry do programu edukacji klimatycznej, chętnie porozmawiamy o szczegółach i jesteśmy w stanie zaadoptować Scenariusz do odpowiednich wymogów formalnych.

Zapraszamy do kontaktu!

Poniżej znajdziecie Państwo pełny Scenariusz Gry w 3 wersjach językowych: Angielskiej, Polskiej i Ukraińskiej. Z materiałów można korzystać bezpłatnie, prosimy jednak o uznanie autorstwa oraz oznaczenie #LarpForClimate w mediach społecznościowych.

pl_PLPolish