Krakow Summer Animation Days

Opublikowane przez Zbigniew Janczukowicz w dniu

Mamy przyjemność zaprosić Krakowian i Krakowianki na Krakow Summer Animation Days – 15-17 lipca 2022

Nausika występuje w roli skormnego partnera medialnego tego ciekawego wydarzenia 🙂

Krakow Summer Animation Days (15-17 lipca 2022) to plenerowa impreza filmowa, od 14 lat wzbogacająca ofertę kulturalną Miasta Krakowa w okresie letnim w naturalnej scenerii sali kinowej pod gołym niebem – na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem.

Rozpoczynające się co wieczór o godz. 21.30 seanse filmowe wypełnia różnorodny program filmowy na który składają się w znakomitej większości nieznane w Polsce filmy. 

W tegorocznym programie będzie można zobaczyć estońskie animacje kontrowersyjnej artystki Chintis Lundgren oraz najnowsze długometrażowe animacje: „Gdzie jest Anne Frank” izraelskiego reżysera Ariego Folmana (2022) czy „Dozens of Norths” japońskiego twórcy animacji Koji Yamamury (2021). Przedstawimy też animacje wyjątkowych krakowskich artystek: Darii Rzepieli, Darii Godyń, Ewy Borysewicz, Betiny Bożek, Wioli Sowy, Katarzyny Agopsowicz i Marty Pajek. Przed projekcją odbędzie się spotkanie z artystkami, które opowiedzą widzom o swoich różnorodnych ścieżkach kariery. Poza tym zaprezentowane zostaną filmy animowane nagrodzone podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima oraz 15. Festiwalu Animator. 

16.07 odbędą się też warsztaty animacji dla dzieci i młodzieży – będą to warsztaty dla dwóch grup wiekowych prowadzone przez Pigeon Studio z Krakowa.

Tegorocznej edycji Krakow Summer Animation Days towarzyszyć będzie wymianka roślin. Zapraszamy serdecznie do przynoszenia roślinek, z którymi się nie dogadujecie, które chcecie wypuścić w świat, lub które po prostu się Wam znudziły. Może właśnie podczas KSADu znajdą nowy dom? Może Wy znajdziecie swoją nową ulubioną roślinkę? Szczepki, sadzonki, rośliny wyrośnięte i malutkie – wszystke są mile widziane. Jeśli tylko możecie, podpiszcie swoje okazy – niech kolejne osoby wiedzą, z jaką rośliną mają do czynienia. 

Wymianka odbędzie się w przestrzeni wydarzenia na Placu Wielkiej Armii Napoleona, przed wieczornymi pokazami. Roślinki przynosić i zabierać będzie można codziennie, od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca w godzinach od 12 do 21.

Zachęcamy także, do przynoszenia wszelkich akcesoriów – doniczek, makram, stojaków czy kwietników, które nie są Wam potrzebne, a mogą znaleźć nowy dom. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o nie przynoszenie ze sobą ziemi i nie przesadzanie roślin na terenie wydarzenia. 

Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima oraz Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima

link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1TFyAZGoX 

strona wydarzenia: http://ksad.pl/ 

strona festiwalu: https://etiudaandanima.pl/ 

strona fundacji: http://fundacja.etiudaandanima.pl/ 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish