W ramach programu edukacyjnego Młodzi w Akcji członkowie Fundacji prowadzili mentoring dla grup młodzieżowych realizujących swoje własne inicjatywy.

Grupa ART MESSage postawiła sobie za cel promocję sztuki i twórczości wśród krakowskiej młodzieży poprzez akcję performance, w której zaprasza swoich rówieśników do obejrzenia improwizacji teatralnej, a następnie malowania obrazu pt. „Sztuka wokół nas”. Uczestnicy performance nie tylko wspólnie tworzą dzieło sztuki, ale i dla utrwalenia efektu dostają minisztalugi i ulotki informujące o dniach bezpłatnych w krakowskich muzeach, które mają im przypominać o tym, że sztuka nas otacza oraz że warto skorzystać z możliwości oferowanych w tej dziedzinie przez nasze miasto.

Być z sobą to projekt kierowany do krakowskiej młodzieży licealnej. Ma na celu zwiększenie samooceny i samoakceptacji przez organizację różnego rodzaju warsztatów. W planie są warsztaty z artetarapii z Joanną Żyłowską (7.12.2018r) oraz ze świadomości ciała z Moniką Kiwak (16.12.2018r), które mają pobudzić wyobraźnię i kreatywność, ułatwić wyrażanie emocji, zwiększyć świadomość ciała oraz wzbudzić pewność siebie. Dodatkowo odbędzie się wernisaż prac plastycznych oraz plakatów artystycznych z przesłaniem motywującym do pozbycia się kompleksów.

Grupa Być z sobą zorganizowała dla swoich rówieśników warsztaty artystyczne z elementami arteterapii poświęcone samoakceptacji poprowadzone przez Joannę Żyłowską. Uczestnicy nie tylko starali się lepiej poznać siebie, ale i różne techniki plastyczne (akryl, pastele suche i mokre, akwarele).

Grupa Traces of ART zauważyła, że młodzi ludzie nie tylko nie interesują się sztuką, ale i nie rozumieją jej wpływu na ich rozwój personalny. Dlatego postanowiła zaprosić specjalistów w dziedzinie psychologii twórczości, teoretyków i praktyków zajmujących się sztuką (m.in. taniec, malarstwo), aby w przystępny sposób opowiedzieli młodzieży dlaczego warto angażować się w działalność artystyczną i jaki ma to wpływ na wyrażanie własnych emocji, poczucie własnej wartości, kreatywność oraz motywację do pracy i samorozwoju. Spotkanie odbędzie się w formie talk show wraz z quizem z nagrodami dla publiczności (torby, koszulki i naklejki z cytatami motywacyjnymi).

Grupa ART MESSage
ART MESSage
Być z sobą – warsztaty ze świadomości ciała z Moniką Kiwak
Być z sobą
ART MESSage na Gali
Być z sobą
Mentorzy
Być z sobą
Być z sobą
pl_PLPolish