THE GOLDEN SUN

GRA DZIENNIKARSKA O SKUTKACH ZMIAN KLIMATU

Gracze wcielają się w konkurujące ze sobą filie redaktorów międzynarodowego brukowca „The Golden Sun”, którzy chwytliwymi choć nie zawsze fałszywymi hasłami o zmianach klimatu zdobywają sobie popularność na świecie.

Gra porusza zagadnienia manipulacji i naciągnięć medialnych, zachęca do krytycznej interpretacji masowych mediów, ćwiczy umiejętność kreatywnego myślenia i opowiadania historii, rozbudowuje wiedzę o aktualnych i przewidywanych w przyszłości wpływach zmian klimatycznych na różne aspekty życia człowieka.

6-40 graczy  |  wiek 15+  |  45-90 minut

© Fundacja Nausika, Kraków 2023

THE GOLDEN SUN to gra, którą stworzyliśmy na potrzeby festiwalowej rozgrywki podczas Green Film Festiwal w Krakowie (2022 i 2023) oraz terenowych gier realizowanych Wielkich Lekcji Ekologii przy Tauron Arena Kraków.

Zachęceni pozytywnym przyjęciem i twórczymi możliwości zastosowania jej w różnych kontekstach, publikujemy wersję print-and-play dla nauczycieli, edukatorów i aktywistów.

Uwaga: gra wymaga poczucia humoru i pewności siebie po stronie prowadzących, porusza tematy i narzędzia mediów, w których młode pokolenie może okazać się bardziej kompetentne od starszego – do stosowania na własną odpowiedzialność!

Szczegółowe zasady Gry oraz przykładowe treści artykułów powstających podczas kolejnych rozgrywek będą na bieżąco publikowane na niniejszej stronie internetowej…

en_GBEnglish