Strona w trakcie konstrukcji. Jeśli kogoś pominęliśmy - napiszcie do nas, uzupełnimy. Jeśli ktoś nie ma opisu - napiszcie o sobie kilka zdań i prześlijście.

Zarząd Fundacji

Na tych osobach spoczywa odpowiedzialniość za pełną dokumentacją działalności oraz prowadzenie Fundacji w sensownym kierunku.

http://nausika.eu/osoby/

Zbigniew Janczukowicz

Założyciel Nausiki, nauczyciel filozofii i etyki, twórca gier planszowych i fabularnych, animator klubów dyskusyjnych, student mitologii, storyteller, trener młodzieżowy, aktywista społeczny na rzecz zrównoważonego rozwoju, pasjonat i nauczyciel permakultury wiejskiej i miejskiej.

W 2020 r. zajmuje się zarządzaniem projektami narodowymi i europejskimi, wspieraniem lokalnych inicjatyw obywatelskich oraz młodzieżowych w Krakowie, a także tworzeniem nowych gier planszowych i larpowych (Larp Wesele, Polowanie na Mamuty, Polytropia Chamber Larp i inne).

Najchętniej, spędza czas nosząc wodę, przekopując ziemię i zaplatając nowe grządki podwyższone w Ogrodzie Społecznym na Salwatorze. Niestety, dużo czasu spędza także za kumputerem księgując faktury i pisząc nowe projekty.

Patrycja Paula Gas

Patrycja Paula Gas

Antropolog, wykładowczyni UJ I KUL, tutor akademicki, doradca zawodowy, trener kompetencji międzykulturowych, koordynator grupy trenerskiej SIETAR Polska, autor książki „Dajakowie – wolni ludzie z Borneo” (WUJ 2017), autor programów edukacyjnych realizowanych w ramach projektów europejskich, w tym larpów edukacyjnych i holistycznych metod storytellingowych.

Rada Fundacji

Rada monitoruje na bieżąco wszystkie poczynania Fundacji, od wartości społecznej realizowanych projektów po sensowność tworzonych gier edukacyjnych.

Rudolf Miczka

Rudolf Miczka

Krakowianin z pasją do swojego miasta. Rudolf nie tylko lubi historię ale jest ciekawy świata. Lubi go poznawać na wszelkie sposoby.

Piotr Więckowski

Piotr Więckowski

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

praktykanci i stażyści

Praktykę w Fundacji można odbyć w ramach wielu projektów, narodowych i europejskich. Współpracujemy w szczególności z uniwersyterami i organizacjami pozarządowymi. Każdej osobie wyznaczamy zadania związane z jej zainteresowaniami i nakierowane na jej osobisty rozwój.

Dawid Karcz

Dawid Karcz

Absolwent stosunków międzynarodowych, student ekonomii społecznej. Obecnie zaangażowany w tworzenie scenariuszy edukacyjnych RPG w systemie Zew Cthulu. Interesuje się zależnościami w relacjach międzyludzkich, dyskusją, filozofią i naukami społecznymi - głównie historią, socjologią i geopolityką.

W 2020 r. stażysta Nausiki w ramach programu POWER. Wcześniej odbył praktykę w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie, gdzie zajmował się głównie analizą SWOT mikro i małych przedsiębiorstw, analizą danych i sprawdzaniem zgodności dokumentów oraz sprawdzaniem podmiotów wnioskujących o projekt CSR - Zarządzanie wiekiem.

NPs Mateusz Cebula koło

Mateusz Cebula

Jestem studentem trzeciego roku politologii. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to ze względu na wykształcenie moim głównym zainteresowaniem jest sytuacja polityczna na świecie. Poza tym interesuje się piłką nożną i social media. W wolnym czasie lubię potuptać na techno.

Mateusz współpracuje z Nausiką w ramach praktyk studenckich przy projektach Dive In larp project oraz Alter Edu Hub. Spotkacie go na niektórych zajęciach edukacyjnych, na wymianach larpowych oraz jako tłumacza larpowego manuala (ukaże się wkrótce).

członkowie i współpracownicy w wybranych projektach

Członkowstwo w Fundacji nie zobowiązuje do żadnych działań, lecz umożliwia uczestnictwo w wybranych projektach i inicjatywach oraz dostęp do pełnej informacji o zrealizowanych, bieżących i planowanych działaniach Fundacji. Członkowie nie otrzymują wynagrodzenia za należenie do Fundacji, lecz mogą otrzymać wynagrodzenie za konkretne działania podejmowane w ramach różnych projektów Nausiki.

Olga Pidgorna

Olga Pidgorna

Artystka, która ma wielu interesów i pasji, wsród których malowanie, grafika, bodypainting, charakteryzacja, taniec, warsztaty czekoladowe, masaże i jeszcze coś ciekawego i pikantnego dla uwielbicieli różnego rodzaju sztuki.

Dla Nausiki wykonała m.in. ilustracje do gry planszowo-larpowej "Galicja" i kostiumy do "Polytropia Chamber Larp". Jest także wspaniałym NPC i Mistrzem Gry. Jako jedyna osoba uzyskała wszystkie objectivy w trakcie premiery LARPa "Kolisty Świat Maringów".

NPs Paweł koło

Paweł Tomeczek

Mam na imię Paweł i mam 24 lata. W październiku 2018 roku z nadania Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ zostałem odpowiedzialny za organizację cyklicznego wydarzenia z azjatyckimi grami planszowymi. Dzisiaj rozszerzamy swoje horyzonty we wszystkie strony świata. Podczas studiów uczę się chińskiego oraz indonezyjskiego. Zazwyczaj aktywnie spędzam czas i od kilku lat trenuję futbol amerykański. Lubię absurdalne rzeczy; bawią mnie te, których się nie spodziewam. Spełniam się artystycznie podczas patrzenia na ludzi z kamieniem zamiast głowy. Wiedzę o polityce czerpię z fanpage’a Tygodnika NIE. Jak byłem mały to uwielbiałem dokumenty o dinozaurach, Steve’a Irvina i Bear’a Gryllsa. Do dzisiaj podziwiam tego ostatniego za przeżycie odcinka w polskiej stoczni. Zawsze chciałem mieć ul.

Paweł wspópracuje z Nausiką w ramach projektu World's Boards oraz przy testowaniu nowych gier, także tych absurdalnych.

NPs Wojtek K koło

Wojciech Kocurek

Mam 24 lata i jestem studentem informatyki z obowiązku, nie z zamiłowania. Pomimo tego na studiach miło spędzam czas, tak samo jak czasami związki aranżowane są udane i wypełnione miłością. Szczególnie jeśli posag jest przyzwoity – też analogicznie do pensji programisty. Moje zainteresowania są rozmaite - wcześniej studiowałem też inne kierunki. Studiowałem prawo, więc jestem weganinem, a także astronomię, więc obecnie wyczekuję eksplozji Betelgezy. Znam angielski oraz francuski, a także przez kilka lat uczyłem się niemieckiego. W wolnych chwilach obserwuję ptaki i dziewczyny. Codziennie o 23 (24 czasu letniego) oglądam Jackiego w Hutoushan Park na Tajwanie. Przychodzi tam wykonywać poranne ćwiczenia i jest moją inspiracją. Ostatnio nie było go przez dwa dni i bardzo mnie to zasmuciło. Jestem również dumnym posiadaczem dwójki kotków, z czego jeden jest martwy, a tak naprawdę są tym samym kotem. Oprócz tego uwielbiam dobry film, dobrą książkę i dobrą grę. Jestem dobrze pracującą w grupie, szybko uczącą się i otwartą osobą.

Wojtek wspópracuje z Nausiką w ramach projektu World's Boards. Podobno umie tworzyć fajne strony internetowe.

NPs Natalia Ratusiewicz koło

Natalia Ratusiewicz

Gry planszowe to hobby, ktorego nabawiłam się w Dalekowschodnim Kole Naukowym. Uczę się języka koreańskiego i chińskiego i to gry z tych regionów najbardziej skradły moje serce. Czas spędzony na mahjongu nigdy nie jest czasem straconym. Kiedy nie gram, to gotuję lub czytam, najchętniej o Korei Północnej.

Natalia wspópracuje z Nausiką w ramach projektu World's Boards.

NPs Paweł Cepuch koło

Paweł Cepuch

Paweł Cepuch (ur. 31.07.1998) - student Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu na kierunku studia azjatyckie dalekowschodnie, moduł Chiny. Członek Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ. Lubi uczyć się języków obcych; zna język angielski, hiszpański i chiński. W wolnych chwilach podróżuje, pływa i oczywiście gra w przeróżne gry planszowe.

Paweł wspópracuje z Nausiką w ramach projektu World's Boards.

NPs Daniel Zgorski koło

Daniel Zgórski

Ukończyłem „Asian Studies” na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów zaznajomiłem się z mnogością kultur Dalekiego Wschodu, ze szczególnym naciskiem na gry planszowe, w które regularnie pogrywam. Jestem otwarty na nowe doświadczenia i na wyzwania z nimi związane. Bez trudu nawiązuję nowe znajomości, a także błyskawicznie odnajduję swoje miejsce, zarówno w grupie jak i na nowym stanowisku. Zapalony narciarz, kucharz amator i nieposkromiony mól książkowy to tylko kilka z pseudonimów, pod którymi jestem znany. Biegle posługuję się językiem angielskim, a studia pozostawiły mnie z podstawową znajomością języka chińskiego.

Dawid wspópracuje z Nausiką w ramach projektu World's Boards.

NPs Elektra koło

Elektra Diakolambrianou

Elektra Diakolambrianou is a psychologist with post-graduate studies in psychotherapy, art therapy, and social psychology. At the same time, she's a LARP enthusiast, a game addict, and generally a total nerd. In order to avoid multiple personality disorder, she had to find ways to bridge these two sides of her, and this led her to become a designer of LARPs for personal and emotional development. She is a founding member of the LARP designer non-profit company LARPifiers, where she is known as the Psychifier.

Elektra is our partner within the DIVE IN larp project , co-author of the POLYTROPIA Chamber-Larp and a source of inspiration for various projects that are not yet listed on this webpage.

Kuba Mularczyk

Kuba Mularczyk

To Kuba narysował postaci do Kolistego Świata Maringów , dzięki którym cała gra zyskała profesjonalny charakter. Stworzył także modele 3D figurek szachowych w stylu staroindyjskim, dzięki którym możemy przejść do testów Chaturangi.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby gry okazały się sukcesem a talent Kuby zyskał powszechne uznanie.

Aleksandra Białek

Aleksandra Białek

Z wykształcenia psycholog. Pracuje z dziećmi i młodzieżą - prowadzi diagnozę i terapię dzieci z trudnościami rozwojowymi i emocjonalnymi oraz wspiera rodziców i nauczycieli. Prowadzi warsztaty rozwijające umiejętności miękkie, komunikację w grupie, twórcze myślenie oraz integrujące zespoły. Współtworzyła krakowski teatr studencki, prowadziła cykl warsztatów aktywizujących: "Twórcze zabawy dla dorosłych" i warsztaty dla seniorów. Interesuje się koncepcją porozumienia bez przemocy, technikami twórczego myślenia i poznawczą oraz systemową terapią.

Ola współpracuje z Nausiką w ramach projektu Alter Edu Hub , w ramach którego prowadzi wspaniałe zajęcia z dorosłymi dziećmi.

Aneta Lazurek

Aneta Lazurek

Vanda Tribocka

Vanda Tribocka

Tomasz Matejkowski-Marusarz

Tomasz Matejkowski-Marusarz

pl_PLPolish