„THE MACHERS”

The Machers – międzynarodowy wolontariat przy Festiwalu Kultury Żydowskiej

ESC Volunteering Project

2020-1-PL01-ESC11-080884

2020-05-01 – 2021-08-31

Zakończyliśmy nasz pierwszy projekt wolontariatu, w którym mieliśmy przyjemność ugościć w Krakowie 42 międzynarodowych wolontariuszy i wprowadzić ich w arkana magicznego Festiwalu Kultury Żydowskiej.

 

Po komplikacjach związanych z pandemią, Festiwal odbył się 25 czerwca – 4 lipca 2021 roku, ale pobyt i działania wolontariuszy trwały dłużej, od 10 czerwca do 9 lipca 2021. W tym czasie nie tylko przyczynili się do realizacji Festiwalu, ale także poznali historię i kulturę Krakowa oraz uczestniczyli w licznych warsztatach, dyskusjach i grach miejskich, poznali krakowskie organizacje i osobistości aktywne na polu integracji wielokulturowej.

 

Projekt wolontariatu został dofinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności, w akcji ESC31 – Projekty Wolontariatu.

 

Nausika wystąpiła jako bezpośredni beneficjent Projektu, lecz w jego realizacji ściśle współpracowała ze Stowarzyszeniem Festiwal Kultury Żydowskiej, które już od 30 lat organizuje to wyjątkowe wydarzenie. Cieszymy się z partnerstwa i zdobytego w ten sposób doświadczenia przy tak doniosłym wydarzeniu wielokulturowym.

 

Więcej informacji i materiałów znajdziecie na STRONIE oraz FANPAGU Festiwalu.